Представниця НМРУ розказала про проблеми українських ромів на Семінарі з питання ролі ромської молоді у молодіжній політиці

Представник Національної молодіжної ради України Марина Бублик обговорила проблеми та роль ромської молоді в питаннях молодіжної політики та розбудові молодіжних структур в ході семінару у Страсбурзі.

Під час семінару Марина поінформувала колег про проблеми молодих ромів в Україні, які мають найвищий рівень неосвіченості та найнижчий рівень паспортизації порівняно з рештою українського населення. Разом з тим, ромська молодь частіше за все не обізнана в своїх правах та обов’язках.

В зв’язку з цим, Національна молодіжна рада Українипропонує Кабінету міністрів України створити регіональні інформаційні центри з питань освіти, права, медицини, соціального захисту та працевлаштуванням, що зможуть привернути увагу до проблем та потенціалу ромської молоді. Крім того, Національна молодіжна рада України пропонує запровадити в окремих регіонах посаду радника губернатора з ромського питання для налагодження діалогу з ромською громадою та вирішення проблем молодих ромів.