НМРУ долучилась до розробки загальних рекомендацій для конкурсу “Молодіжна столиця” на національному рівні

Представник Національної молодіжної ради України Наталія Шевчук долучилась до розробки загальних рекомендацій для впровадження конкурсу “Молодіжна столиця” в інших країнах в рамках робочої зустрічі “Національні молодіжні столиці в Східній Європі”.

Зустріч проходила з 7 по 11 листопада, в румунському місті Бая Маре. Захід об’єднав учасників з України, Румунії, Молдови, Болгарії та Сербії. В ході зустрічі учасники змоделювали змагання за статус Глобальної молодіжної столиці. Змагалися міста-мільйонники: Сан-Франциско, Брісбен, Кейптаун та Белфаст. Конкурс передбачав глибинний аналіз поточної ситуації в містах, напрацювання трьох проектів, формування карти молодіжної інфраструктури та загальну презентацію свого міста. Така модель роботи в групах дозволила цілісно проаналізувати та оцінити проблеми великих міст та сформувати критерії за якими можуть оцінюватися “молодіжні столиці”.

Румунія проводить конкурс “Молодіжна столиця” з 2015 року. Мета конкурсу та ж, що і в Україні – активізація співпраці між молоддю та місцевою владою і створення комфортних умов для проживання та розвитку молоді. “Молодіжна столиця” має також на меті поширити кращі практики молодіжної роботи, сприяти обміну досвідом та залучити молодь до усіх сфер життя міста. В Румунії отримання звання “Молодіжної столиці” передбачає проведення національного молодіжного форуму, що стає майданчиком для дискусій та обговорень, обміну думками щодо формування молодіжної політики в країні, нагородження найкращої молоді в різних номінаціях (спорт, різні види мистецтва, молодіжні проекти і тп.), а також оголошення наступного переможця “Молодіжної столиці”. В 2019 році Молодіжною столицею буде місто Яси.

Національна молодіжна рада України, дякує колегам з Національної молодіжної ради Румунії (Consiliul Tineretului din România) за високий рівень організації заходу і сподівається на подальшу продуктивну співпрацю!