Заява Національної молодіжної ради України щодо введення воєнного стану

Національна молодіжна рада України занепокоєна загостренням агресії з боку Російської Федерації у акваторії Азовського моря та підтримує дії, які направлені на захист прав та свобод громадян України та збереження державного суверенітету.

Разом з тим, згідно Закону України “Про введення воєнного стану в Україні” в окремих областях може бути заборонена діяльність політичних партій та громадських організацій. Національна молодіжна рада України (далі – НМРУ), як представник інтересів більше 80-ти громадських молодіжних організацій, висловлює сподівання на те, що органи державної влади та місцевого самоврядування не будуть безпідставно перешкоджати демократичній участі молоді у громадському житті.

НМРУ звертається до членів своїх відокремлених підрозділів у Вінницькій, Луганській, Одеській, Сумській, Харківській, Донецькій та Запорізькій областях, де згідно з законом вводиться воєнний стан, з пропозицією налагодити кроссрегіональне співробітництво на час дії воєнного стану, та проводити молодіжні заходи у сусідніх областях, де є підрозділи Спілки. У свою чергу, Національна молодіжна рада України  буде надавати для цього всю необхідну організаційну підтримку.

Ми також звертаємо увагу наших закордонних партнерів на те, що громадянське суспільство України залишається надійним партнером, відкритим до співпраці у розвитку демократичних інституцій. Зі свого боку НМРУ продовжує працювати над впровадженням кращих міжнародних практик молодіжної політики в Україні.

Національна молодіжна рада України ініціює обговорення щодо забезпечення прав молоді та її участі у суспільному житті в умовах воєнного стану базуючись на Резолюціях ООН 2250 та 2419, та закликає представників молоді, органи місцевого самоврядування та міжнародних партнерів долучитися до процесу задля забезпечення демократії в Україні.