Позиційні документи – Генеральна Асамблея Національної Молодіжної Ради України

3-4 лютого, Генеральна Асамблея Національної Молодіжної Ради України прийняла позиційні документи – голос молоді про розвиток України!

Молодіжні лідери із усіх регіонів України, представники понад 80-ти молодіжних організацій зібралися в Києві обговорити актуальні питання та сформувати свою позицію для держави та суспільства з приводу розвитку молодіжної політики в Україні! Також, НМРУ є членом Європейського Молодіжного Форуму. Вілле Майяма – Член Ради ЄМФ, завітав для дискусії на тему інтеграції України у Європейську спільноту у сфері молодіжної політики. Лідери Національних молодіжних рад Німеччини – Лізі Майер (Голова Ради), Польщі – Адам Смуга (Член Ради), Білорусі – Алесь Крот (Голова Ради), Австрії – Дерай Аль Нуаімі (Співголова), поділились досвідом роботи в своїх країнах та обговорили перспективи України у співпраці та євроінтеграції. Заступник Міністерства молоді та спорту України – Олександр Ярема прийняв участь і представник виконавчої гілки влади, а саме. Представники ОБСЄ, U-Report (UNICEF), DOBRE, працювали в робочих групах та презентували свою роботу в Україні, яка може бути цікава молодіжним організаціям, задля подальшої спільної роботи.

3-го лютого Голова та Члени Ради НМРУ презентували результати роботи за 2017 рік, Відокремлені Підрозділи НМРУ представили свої досягнення, молодіжні громадські організації проекти 2017-го року та пріоритети на 2018 рік. Також, було дообрано 2 нових Члени Ради НМРУ: Олена Біланіна, Святослав Линдюк та 1 Член КРК:Петрухан-Щербакова Людмила
Керівництво НМРУ представило та обговорило з усіма учасниками плани на 2018 рік, затвердило їх в демократичний спосіб.

Під час панельної дискусії, на якій були представники Європейського молодіжного форуму, Мінмолодьспорту, Євродеск, НМРУ обговорювали міжнародні можливості для молоді. А саме, роботу Євродеск в Україні, інформаційного майданчика про більше ніж 300 різних програм і можливостей для молоді. Крім того, ОБСЄ  презентували власні молодіжні проекти. Дякуємо партнерам за діалог та цікаві ідеї.

Молодіжні представники, працюючи в групах, розробили позиційні документи: “Громадянська освіта”,  “Молодіжна політика в Україні в умовах децентралізації”, “Інклюзивна Україна”,  “Якісна інтернатура для студентів-медиків України”,  “Місто, дружнє до дітей та молоді”.

Вечір 3 лютого завершився неформальним спілкуванням та святкуванням 3-х років діяльності НМРУ!

Другий день Генеральноі Асамблеї стартував зі жвавої дискусії щодо адвокаціі та лобіювання інтересів молоді в співпраці з політичними молодіжними організаціями.

Вперше, діалог політичних та неполітичних молодіжних організацій розпочався в цивілізований європейський спосіб. У панельній дискусії взяли участь Народний Депутат, Голова Молодіжного Крила “Об’єднання Самопомочі” – Олена Сотник та Заступник Голови Солідарної Молоді – Андрій Гливка, Член Ради МолодьДА –  Ігор Дубровський. Також представники Національних молодіжних рад Польщі, Німеччини та Австрії, поділились досвідом співпраці із політичними молодіжними організаціями.

Це стало гарним початком для важкого рішення, надати право політичним молодіжним організаціям приєднатись до НМРУ рівноправно, після палкої дискусії було затверджено створення 3-ї палати НМРУ для політичних молодіжних організацій. Нагадуємо, що перша палата включає загальноукраїнські молодіжні організації, а друга – об’єднує Відокремлені Підрозділи спілки, що обєднують регіональні та місцеві молодіжні ГО.

 

 

Позиційні документи прийняті на ГА НМРУ:

Громадянська освіта- ГА НМРУ 2018

Молодіжна політика в Україні в умовах децентралізації – ГА НМРУ 2018

Інклюзивна Україна – ГА НМРУ 2018

_Якісна інтернатура для студентів медиків України_ – ГА НМРУ 2018

Місто, дружнє до молоді – ГА НМРУ 2018