Всеукраїнський проект “Місто, дружнє до дітей та молоді”

2 березня розпочалась актива робота над запуском всеукраїнського проекту “Місто, дружнє до дітей та молоді”, імплементаторами якого є UNICEF UkraineМіністерство соціальної політики УкраїниМінрегіонМiнiстерство молоді та спорту УкраїниАсоціація міст УкраїниАсоціація об’єднаних територіальних громад.
Дана робоча зустріч відбулася у партнерстві з ДРА за підтримки Auswärtiges Amt.

Всеукраїнський проект «Місто, дружнє до дітей та молоді» покликаний саме для того, щоб пройти шлях аналізу стану розвитку дитячої та молодіжної політик в муніципалітеті, розробити план дій та імплементації їх за участю дітей та молоді, задля розвитку дружніх до дітей та молоді політик. Ми зможемо разом навчати та розширювати можливості молодіжних лідерів, організацій, просторів, модерувати, аналізувати ситуацію та потреби молоді, забезпечивши високий рівень участі молоді та дітей у процесах прийняття рішень на місцевому рівні.

Молодіжні лідери з різних областей України мали змогу почути презентацію запланованого проекту “Місто, дружнє до дітей та молоді” від UNICEF Ukraine в Україні Artur Ayvazov , який структуровано розповів про кроки імплементації проекту в Україні та мету реалізації проекту, зазначивши 3 основних стейкхолдерів: муніципалітет, громадськість, місцевий бізнес. Від взаємодії цих 3 основних компонентів і буде залежати розвиток міста для здобуття визнання “Місто, дружнє до дітей та молоді”

Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew, в особі пана Данієль Лісснер , висловило свою підтримку імплементації даного проекту в Україні, а також розвитку більш тісної співпраці між молоддю Німеччини та України, обміну найкращими практикам та розробці молодіжних проектів між двома країнами.

Відбулась також презентація наших партнерів U-Report Ukraine, під час якої
Yevheniia Nesterenko поділилися з учасниками успіхами своєї з колегами роботи та заходами, що плануються найближчим часом та останніми результатами опитувань. Так, зокрема, трьома найефективнішими формами участі молоді у діяльності громи є молодіжні проекти (48%) ; створення молодіжних організацій (39,8%); участь у розробці стратегій розвитку громади (31,%), а також, що можливість долучення до позитивних змін в суспільстві найбільше мотивує молодь займатися волонтерством.
Одне з наступних опитувань стосуватиметься “Міста, дружного до дітей та молоді”.

Andriy Kolobov розповів про діяльність та структуру Національної молодіжної ради України та роль НМРУ в розробці та імплементації молодіжного компоненту проекту “Місто, дружнє до дітей та молоді”.

Також, учасники мали змогу дізнатися більше про Національну молодіжну раду, поспілкуватися з Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба Nikolai Kuleba, який поділився своїм досвідом в сфері прав дитини та висловив свою підтримку імплементації даного проекту та розвитку тематики прав дитини в Україні.

Учасники з різних областей України поділилися досвідом імплементації своїх проектів, а також почали жваву дискусію з приводу 5 напрямків, на яких будуть базуватися Плани розвитку міст, а саме: Право на дитинство, Право на безпеку, Право на повагу та відповідне (рівноправне) ставлення, Право бути почутими, Право на здоров´я, освіту та соціальний захист.

Зміни починаються вже сьогодні. Долучайся до проекту “Місто, дружнє до дітей та молоді” та будуй місто, в якому комфортно та безпечно жити для молоді та дітей!

Завтрашній день обіцяє бути не менш насиченим. Слідкуйте за нашими новинами та долучайтеся до імплементації проекту. Спільними зусиллями ми зможемо досягти позитивних зрушень!