Заява лідерів молоді України!

1360242140_heroes Рада НМРУ від імені молодіжних організацій України з тривогою сприйняла інформацію щодо можливої ліквідації Міністерства молоді та спорту України. Молодь України підтримувала уряд та парламент у процесі формування молодіжної політики в Україні, зокрема затверджену Державну цільову соціальну програму “Молодь України” на 2016-2020 роки. Уряд визначив Міністерство молоді та спорту державним замовником Програми. Констатуємо, що видатки на молодіжну політику в Україні є в десятки, майже сотні разів менші, ніж у країнах ЄС, що є неприпустимим. У випадку реорганізації чи ліквідації МінМолодьСпорту виникає загроза втрати профільного заступника по молоді та й так мінімальний ресурс для розвитку та формування молодіжної політики, відсутності чіткої позиції держави щодо проблем молодої людини. Це суперечить принципам та нормам ЄС, до якої прагне Україна, а головною рушійною силою у цьому напрямі є молодь!

Молода людина та її розвиток є запорукою зростання та зміцнення держави Україна!

Вважаємо, що Міністерство Молоді повинно існувати, як окремий орган чи у складі МінСоц, МінОсвіти чи МінМолодьСпорт, окреме Нац. Агенство, але бути дійсно повноважною інституцією, відповідальною за молодь. Питання актуальні для молодих людей повинні бути зазначені у коаліційній угоді та реалізовуватися усім складом КМУ, використовуючи кроссекторальний підхід, в тому числі розвиток молодіжної політики в умовах децентралізації. Наразі МінМолоді має назву, але реалізовує тільки політику щодо взаємодії з громадськими організаціями, має 1% від усього бюджету структури. Не відповідає на важливі питання щодо працевлаштування, протидія міграції, забезпечення умовами проживання, тощо. Молодіжний Індекс міграції 0.2 по відношенню до дорослої людини в Україні, це свідчить, що в 5 разів більше молодих людей 14-35 років мігрують, ніж дорослих з України. Ми розраховуємо що разом з Міністром або/та з профільним заступником по молоді допоможемо реалізувати потенціал та напрацювати справжні механізми підтримки молодої людини відповідно до державних документів. Зокрема, Стратегії розвитку державної молодіжної політики на період до 2020 року та Стратегії сталого розвитку “Україна – 2020”.

НМРУ – закликає народних депутатів не ставити під загрозу сферу молодіжної політики, а знайти ресурси для підтримки формування справжньої політики по відношенню до молодої людини від 14 до 35 років, від сходу до заходу, від півночі до півдня України!

Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення