Відкриття Міжнародного форуму “Від ініціативи – до дії” в Чернігові

1234

30.05. в Чернігові відбулося офіційне відкриття Міжнародного форуму “Від ініціативи – до дії”, який організовує Мiнiстерство молоді та спорту України за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації та міжнародних партнерів.
НМРУ презентують Олена Біланіна та Елена Кохан.
Форум розпочався з виступу заступника Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, який розповів про розвиток молодіжних центрів в Україні. Олександр Йосипович також зазначив, що цього літа в Слов’ янську, Харкові, Ужгороді та Луцьку пройдуть “Town Hall Meeting” – форуми, які будуть присвячені актуальним питанням в становленні та розвитку молодіжних центрів в нашій країні.
Із Juozas Meldziukas, заступником директора департаменту з питань молоді при Міністерстві соціального захисту та праці Литовської республіки, обговорювали загальну систему молодіжної роботи в Литві. Зокрема, п. Йозас відмітив, що в їхній країні є 172 відкритих просторів та 34 молодіжних центрів, які працюють в зручний для молоді час (з 12 до 20 або з 14 до 21) та фінансуються з місцевих бюджетів.
Разом з Kerstin Giebel, представницею Міжнародної молодіжної служби Німеччини (IJAB – Fachstelle für Internationale Jugendarbeit), розглядали досвід роботи мережі молодіжних центрів та якість роботи. За словами п. Керстін, в Німеччині для формування якісно функціонуючої структури було необхідно декілька років. Рекомендувала більше залучати молодь до обговорення важливих питань та прийнятті рішень, а не тільки говорити молодих людей, як це частіше буває… Свій виступ доповідачка завершила побажання зробити молодіжний центр брендом всеукраїнського масштабу та робити свою роботу з відкритим серцем, адже це допоможе нам швидше досягти поставлених цілей.
Heli Lehto розповідала про досвід роботи фінського молодіжного центру Nuorisokeskus Villa Elba. В їхньому центрі , крім традиційних активностей, ще й проводять заняття з екологічної тематики. Їхній центр має перелік послуг з цінами для різних категорій відвідувачів. На думку п.Хелі, успіх та сила справи полягає в співпраці.
Спільно з Джорджем Кражуком та Marita Kroica обговорювали роль міжнародної асоціації Eurodesk у питаннях доступу та поширення інформації, покращення роботи молодіжних центрів. Було оголошено про повторний початок в жовтні цього року “Time to move”. Крім того, мали можливість дізнатися про досвід Латвійської Республіки щодо створення та діяльності молодіжних центрів.
Координатор Ресурсного центру для країн Східної Європи та Кавказу SALTO Andriy Pavlovych розповідав про польський досвід підтримки та розвитку молодіжних центрів на рівні місцевого самоврядування. Наприклад, в Польщі не закріплена на державному рівні посада молодіжного працівника та поки не визнається, як окрема професійна група. Також п. Андрій розповів про ресурси ЄС для розвитку молодіжних центрів. Однією з таких активностей є щорічна школа вивчення англійської мови для молодіжних працівників, яка відбувається в Словаччині.
Перший день Форуму завершився роботою в групах та детальнішим знайомством з діяльністю патренерів заходу.
#ФорумМЦ2017 #молодіжніцентри #youthcentersUA #Мінмолодьспорт#IJAB #Eurodesk #SALTO #НМРУ #NYCUkraine #Чернігів

Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення