Всеукраїнський форум молодіжних консультативно-дорадчих органів “Молодь ініціює – влада реалізує”

14 – 15 червня представники НМРУ взяли участь у Всеукраїнському форумі молодіжних консультативно-дорадчих органів “Молодь ініціює – влада реалізує”, який проходив в Кропивницькому. Подія об’єднала активну молодь з різних регіонів країни та представників профільних інституцій. Форум розпочався з панельної дискусії про європейський досвід участі молоді, модератором якої був лідер НМРУ Андрей Колобов. Зокрема, Демид Майорніков розповів про участь молоді в процесах прийняття рішень на прикладі роботи Конгресу місцевих та локальних влад, Ольга Напіонтек із громадської організації з підтримки розвитку молодіжних консультативних дорадчих органів, наприклад створили Варшавську Молодіжну Раду яка входить до Polska Rada Organizacji Młodzieżowych PROM розповіла про діяльність польського учнівського самоврядування, президент KNŻ – Kunsill Nazzjonali taż-Żgħażagħ (Національної молодіжної ради Мальти) Michael R. Piccinino розповів про мальтійський шлях ініціації та впровадження кампанії з дозволу голосування молоді, починаючи з досягнення 16-річного віку, а з виступу Max Zuber з Bayerischer Jugendring (Баварської молодіжної ради) присутні дізналися про структуру та механізми підтримки ефективної діяльності Deutscher Bundesjugendring, презентуючи структури, коли від рівня громади, міста, області, національного та міжнародного рівня працюють спільно!
Наступна частина програми дала можливість ознайомитися із прикладами успішних вітчизняних практик участі молоді в процесах прийняття рішень, під час якої голова нашої Спілки розповів більше про діяльність інституції та актуальні проекти з їх результатами, а саме можливість визнаним консультативно-дорадчих органів до НМРУ. Доповнення в формуванні чіткої картини думки молоді з нагальних питань стала доповідь координатора U-Report Ukraine про результати опитувань молодих людей та бачення молоді шляхів покращення позитивної динаміки, в тому числі для збільшення їх участі в процесах прийняття рішень. Важливою складовою Форуму стала активна робота в групах з таких питань як активізація молоді, ефективна робота молодіжних організацій, розвиток та підтримка каналів інформування молоді, підтримка молодіжних проектів та ініціатив, шляхи розвитку молодіжних консультативно-дорадчих органів. Одним із завдань було проаналізувати типові положення молодіжних міських та обласних рад, а також внести свої рекомендації, доповнення.
НМРУ дякує Міністерство молоді та спорту України та особисто Марія Карчевич, всій команді U-Report Ukraine, Кіровоградський обласний “Інформаційно-ресурсний центр” та особисто Ірина Жарова за співпрацю!

Примітка: Організаторами заходу стали Молодіжний парламент Кіровоградської області та Кіровоградський обласний “Інформаційно-ресурсний центр” за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Кіровоградської обласної держадміністрації, Фонду Ганса Зайделя в Україні, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

 

Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення