Відбувся тренінг першої групи муніципалітетів учасників ініціативи “Громада, дружня до дітей та молоді”

Ваша громада дружня до молоді? Є надійний спосіб перевірити.
9 – 10 серпня відбувся тренінг першої групи муніципалітетів учасників ініціативи “Громада, дружня до дітей та молоді”.
Національна Молодіжна Рада України – НМРУ – NYCUkraine є одним із імплементаторів даної ініціативи в Україні в партнерстві з UNICEF Ukraine, Урядом України. та іншими партнерами.

27% населення України – це люди віком від 14 до 35 років, іншими словами, нові думки, невичерпна енергія. На жаль, часто їхні невгамовні ідеї так і залишаються припадати пилом у запальних головах. Результат – застаріла система освіти, незахищеність та нерозуміння старшого покоління. Зараз важливо усвідомлювати, що молодіжний сектор – це не тільки школа та університет, він зачіпає всі сфери суспільного життя, як-от різниця в розвитку соціальної інфраструктури населених пунктів, спричинена по-радянськи суворим поділом на МІСТО та село, веде до маргіналізації сільської молоді.

Під час першого дня тренінгу розглянули особливості підготовки ситуаційного аналізу та формування аналітичної доповіді “Про становище дітей та молоді в Україні”, а також відбулася панельна дискусія: теорія та практика залучення дітей та молоді.

Під час панельної дискусії, Yana Konotopenko Генеральний Секретар Національної Молодіжної Ради України, висловила думку, що саме страх брати на себе відповідальність є причиною низького рівня участі в молодіжних організаціях (2% молоді!). Яна наголосила, що молодіжна організація – це неполітичне, добровільне, неприбуткове утворення, яке переслідує визначену мету. Часто методи досягнення цілей значно відрізняються навіть у близьких за спрямуванням організаціях, тому у 2016 році, після низки невдалих спроб, було створено Національну Молодіжну Раду України, метою якої є захист єдиної, консолідованої позиції української молоді на європейській арені. Одними з результатів її діяльності стало визнання України одним із перших координаторів Євродеск серед держав, що не входять до Європейського Союзу та втілення в життя конкурсу Молодіжнa столиця України. Даний конкурс було створено за аналогією до міжнародного конкурсу Європейська молодіжна столиця. Хорошою традицією стало проведення Генеральної Асамблеї Європейського Молодіжного Форуму саме в тому місті, яке отримало статус Європейської молодіжної столиці. З метою запозичення кращого європейського досвіду вже 6-8 вересня запрошує всіх на Позачергова Генеральна Асамблея НМРУ 2018, яка відбуватиметься в рамках Форум молодіжної столиці України 2018 рокув цьогорічній молодіжній столиці України – місті Львові.

Позачергова Генеральна Асамблея стане дружнім до молоді майданчиком для обговорення перспектив підвищення ролі та посилення спроможності молодіжних громадських організацій, напрацювання рекомендацій для майбутньої Національної молодіжної стратегії України 2025.

Другий день тренінгу розпочався з огляду складової моніторингу та оцінки, фінансування та реалізації Ініціативи, критеріїв для надання статусу “Громада, дружня до дітей та молоді”.
Німецький експерт Д-р. Вальдемар Штанге поділився досвідом залучення молоді до життя громади у Німеччині. Представники муніципалітетів дізналися, що проблеми з портативністю та захистом прав юнацтва не закінчуються на кордоні з Польщею, а існують навіть в культурних та економічних центрах Баварії та Нижньої Саксонії. Та в жодному разі не варто опускати руки, адже головне – починаючи з дитсадка поширювати серед нового покоління бажання впливати на власне життя та брати участь у вирішенні повсякденних проблем. Підсумком надихаючого та навчального екскурсу стали слова німецького філософа та соціолога Дітера Тімана: ” Як вивчати демократію в ранньому віці?- Брати в ній участь!”

Svitozar Nitspol представив U-Report Ukraine як один із інноваційних методів залучення дітей та молоді.

Andriy Kolobov виступив із презентацією про участь молоді та можливості для молодіжних організацій.

Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення