НМРУ представила власну модель участі молоді в Донецькій області

Національна молодіжна рада України представила своє бачення моделі участі молоді на рівні області, міста та об’єднаних територіальних громад у Донецькій області.

Обговорення моделі пройшло в рамках дводенного”Семінару з розвитку молодіжних структур в Донецькій області”, який був організований НМРУ у партнерстві з UNICEF Ukraine, платформою ініціатив “Теплиця”, ГО“Задзеркалля”, Управлінням у справах сім’ї та молоді Донецької ОДА та за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках проекту “Розвиток сталих моделей молодіжної участі”, що є частиною програми “Посилення життєстійкості та підвищення громадської активності підлітків і молоді у східній Україні”.

В рамках заходу, НМРУ надала роз’яснення щодо роботи незалежних молодіжних платформ та молодіжних консультативно-дорадчих органів, та презентувала міжнародний досвід формату співпраці молоді і держави на усіх рівнях.

Базуючись на позиційному документі, що був підтриманий більшістю учасників Генеральної асамблеї Національної молодіжної ради України, НМРУ представила пропозиції до типового положення Міністерства молоді та спорту України про молодіжні консультативно-дорадчі органи. Згідно з пропозицією НМРУ, на регіональному рівні мають бути створені молодіжні координаційні консультативно-дорадчі органи (МККДО) що співпрацюють з місцевою владою на рівні партнерства та мають незалежний юридичний статус. Національна молодіжна рада України також пропонує виключити можливість входження обласних МККДО до інститутів громадського суспільства. Обласні МККДО не повинні об’єднувати в собі МККДО міст та об’єднаних територіальних громад. При цьому МККДО міст та ОТГ повинні мати можливість входити до громадських спілок та їх відокремлених підрозділів.

В ході обговорень, учасники семінару проаналізували різні моделі участі молоді, розібрали їх сильні та слабкі сторони і запропонували свої варіанти функціонування молодіжних координаційних консультативно-дорадчих органів на регіональному рівні.

Національна молодіжна рада України планує розробити документ про моделі участі молоді за результатами обговорень та представити його у ході парламентських слухань.

Разом з тим, під час заходу НМРУ представила можливості ініціативи “Громада дружня до дітей та молоді”, що впроваджується Спілкою у партнерстві з UNICEF та Кабінетом міністрів України. А також презентувала можливості національного конкурсу “Молодіжна столиця України” який проводиться щороку, відзначаючи найкраще місто країни для проживання і розвитку молоді та має на меті активізувати співпрацю між молоддю та місцевою владою.

Крім того, учасники семінару заслухали презентацію представника глобального молодіжного проекту U-report в Україні Cвітозара Ніцполя, що представив переваги програми опитувань через смс та пояснив, як результати цих опитувань дозволяють дізнатись думку молоді щодо важливих суспільних питань.

 

Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення