НМРУ презентувала свою роботу в рамках проекту “Громади, дружні до дітей та молоді”

Лідер Національної молодіжної ради України Андрій Колобов представив роботу НМРУ та оцінку молодіжного компоненту в рамках проекту “Громади, дружні до дітей та молоді” на зустрічі з партнерами DRA в Берліні.

Вперше питання про необхідність створення ініціативи, що мала б активізувати молодь міст і ОТГ і дати їй простір для співпраці з органами місцевої влади постало під час форуму “Молодіжна політика в умовах децентралізації”, в якому прийняли участь НМРУ та Міністерство молоді та спорту України. У листопаді 2017 року, у Верховній раді було проведено ряд парламентських слухань з цього питання, проте вони не мали результату.

Активну підготовку до старту роботи в рамках проекту “Громада, дружня до дітей та молоді”  Національна молодіжна рада України почала на початку березня 2018 року з аналізу практичних кейсів та складення можливих сценаріїв того, як розвивати молодіжну політику в ОТГ і містах. Для напрацювань конкретних задач, НМРУ провела консультації з регіональними активістами у Києві, на якій були розроблені цілі і план проекту. А вже наприкінці березня, НМРУ підписала Меморандум про впровадження проекту «Громади дружні до дітей та молоді» із ЮНІСЕФ Україна, Фонд Народонаселення ООН в Україні, Асоціацією міст України, Асоціацією об’єднаних територіальних громад, Міністерством регіонального розвитку, Мiнiстерством молоді та спорту України, Міністерством соціальної політики України та за участі прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана. Меморандум враховував інтереси молоді та німецький досвід колег з залучення молоді до громадського життя.

Відповідно до меморандуму на момент його підписання, громади, які братимуть участь у програмі, мали б отримувати на 1% більше надходжень від податку на доходи фізичних осіб, тепер, у разі отримання статусу «Громади, дружньої до дітей та молоді», громади отримуватимуть на 3% більше надходжень.

Станом на червень 2018 року вже 160 громад виявили бажання стати дружніми до дітей та молоді. Представники Національної молодіжної ради персонально брали участь у підписанні меморандумів про співпрацю в рамках проекту. Крім того, жителі громад, що виявили ініціативу стати дружніми до молоді прийняли участь у ряді подій НМРУ, серед яких – Семінар участі молоді і планування у Києві, Позачергова Генеральна асамблея у Львові, Семінари з розвитку молодіжних структур у Луганській і Донецькій областях, а також круглі столи з молоддю Донеччини і Луганщини.

«В ході підписань меморандумів, ми побачили інтерес місцевої молоді до участі в процесі прийняття рішень на рівні партнерства, проте ніхто з них не знав як саме це втілити у життя. Ми зрозуміли, що маємо провести тренінги як для активної молоді, так і для членів громад», – відмітив Андрій Колобов під час презентації.

В зв’язку з цим, було представлено план дій по розробці та впровадженню ефективних моделей участі молоді в Україні на регіональному та місцевому рівні, а також проведення тренінгів з проектного менеджменту для місцевих молодіжних органів.

Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення