Рада Європи дасть експертну оцінку Типовому положенню про МКДО

Рада Європи дасть експертну оцінку Типовому положенню про створення молодіжних консультативно-дорадчих органів (МКДО) та моделі участі молоді в Україні, про це заявила голова департаменту молодіжної політики Ради Європи Антія Ротемунд під час зустрічі з головою Національної молодіжної ради України Андрієм Колобовим у Стразбурзі.

Голова Національної молодіжної ради України у складі української делегації взяв участь у Засіданні Керівного комітету щодо розробки спільного плану заходів для молоді Молодіжного департаменту Ради Європи та Міністерства молоді та спорту України на 2019 рік. В ході засідання очільник НМРУ приєднався до аналізу заходів Міністерства молоді та спорту України, що були проведені у 2018 році, дав оцінку ефективності імплементації документів Ради Європи в Україні та обговорив з представниками європейського відомства ефективність української молодіжної політики загалом. Крім того, було обговорено рекомендації до Стратегії державної політики в молодіжній сфері 2030над якими працює НМРУ, а Антія Ротемунд підкреслила, що Стратегія молодіжної політики України 2030 буде проаналізована Радою Європи вже на етапі першого драфту, а не після її затвердження.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив Типове положення про створення МКДО 18 грудня 2018 року. Національна молодіжна рада України виступила з рядом фундаментальних зауважень до принципу роботи Молодіжних рад за Типовим положенням та рівня участі молоді у цьому процесі. Згідно з Типовим положенням, Молодіжні консультативно-дорадчі органи залучають молодь до процесу прийняття рішень на одному з найнижчих рівнів – рівні консультування, тобто не зобов’язані враховувати думку молоді. Рішення Молодіжних рад мають дорадчий характер, вони не мають реальних важелів впливу на прийняття рішень з питань молодіжної політики та не можуть здійснювати контроль за планом виконання молодіжних програм у конкретному регіоні на рівні партнерів. Крім того, Типове положення передбачає вертикальну структуру управління. Тобто підпорядкування МКДО міст до МКДО областей, які в свою чергу підпорядковуються органам державної влади. Така структура Молодіжних консультативно-дорадчих органів суперечить принципам децентралізації, що впроваджуються в Україні.

Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення