НМРУ пропонує Мінмолоді створити експериментальну модель МККДО в Луганській Донецькій областях

Національна молодіжна рада України виступила з пропозицією впровадження Молодіжних координаційних консультативно-дорадчих органів (МККДО) у Луганській і Донецькій областях у якості експерименту. Про це заявив голова НМРУ Андрій Колобов в ході засідання Робочої групи з формування пропозицій щодо розвитку молодіжної сфери, національно-патріотичного виховання на території Донецької та Луганської областей в Мінмолоді.

В ході робочої групи голова НМРУ також зазначив про результати обговорень Типового положення, які Національна молодіжна рада України ініціювала у Львівській, Дніпропетровській, Тернопільській, Запорізькій та Харківських областях. Крім того були презентовані результати обговорень, які  НМРУ провела з молоддю у Луганській та Донецькій областях, де були напрацьовані рекомендації до Типового положення про створення МКДО. Учасники обговорень у Східних областях визначили європейську модель участі молоді, де участь молоді визначена на рівні партнерства, а Молодіжні координаційні консультативно-дорадчі органи працюють у форматі співуправління, де 30% учасників – представники місцевого самоврядування, а 70% – молодь. Рекомендації були надані представникам Міністерства молоді та спорту України та департаментів молодіжної політики Луганської та Донецької обласних адміністрацій. Після тривалої комунікації Мінмолоді не висловило жодної позиції стосовно напрацювань НМРУ, представники Луганської області заявили, що не планують впроваджувати напрацювання. Разом з тим, деякі з рекомендацій можуть бути впроваджені в Донецькій області, обговорення з представниками ОДА ведуться і надалі.

Враховуючи ситуацію та особливий правовий статус Луганської та Донецької областях, Національна молодіжна рада України пропонує створити Молодіжні координаційні консультативно-дорадчі органи (МККДО), замість Молодіжних консультативно-дорадчих органів (МКДО), щоб на практиці визначити модель, що забезпечує участь молоді на вищому рівні.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив Типове положення про створення МКДО 18 грудня 2018 року. Національна молодіжна рада України виступила з рядом фундаментальних зауважень до принципу роботи Молодіжних рад за Типовим положенням та рівня участі молоді у цьому процесі. Згідно з Типовим положенням, Молодіжні консультативно-дорадчі органи залучають молодь до процесу прийняття рішень на одному з найнижчих рівнів – рівні консультування, тобто не зобов’язані враховувати думку молоді. Рішення Молодіжних рад мають дорадчий характер, вони не мають реальних важелів впливу на прийняття рішень з питань молодіжної політики та не можуть здійснювати контроль за планом виконання молодіжних програм у конкретному регіоні на рівні партнерів. Крім того, Типове положення передбачає вертикальну структуру управління. Тобто підпорядкування МКДО міст до МКДО областей, які в свою чергу підпорядковуються органам державної влади. Така структура Молодіжних консультативно-дорадчих органів суперечить принципам децентралізації, що впроваджуються в Україні.

Міністерство оприлюднило текст Типового положення на початку осені, тоді Національна молодіжна рада напрацювала рекомендації до документа та запропонувала їх на розгляд міністерства. У зв’язку з тим, що положення все ж було прийняте без погодження з молоддю, Національна молодіжна рада України пропонує внести в Стратегію молодіжної політики до 2030 року корективи стосовно роботи Молодіжних консультативно-дорадчих органів.

Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення