Держава має переглянути систему забезпечення молодих українців житлом через неефективність молодіжного житлового кредитування, що охоплює лише незначний відсоток української молоді, про це заявив голова Національної молодіжної ради України Андрій Колобов в ході конференції “Україна. Молодь. Світ”, організованої асоціацією “Укрмолодьжитло” спільно з “Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву”.
Наразі єдиним механізмом підтримки молоді у процесі покупки власного житла є державне молодіжне кредитування. Відповідно до механізму кредитування, держава може сплатити 30 або 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла чи надання пільгового іпотечного житлового кредиту. Разом з тим, відповідно до статистики Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, кількість виплат від держави на придбання житла охоплює незначний відсоток молодих людей. Так у 2018 році виплати на придбання житла отримали 263 людини, у 2015 році ця цифра становила 11 людей, у 2016 – 39. Враховуючи що в Україні проживає близько 11,2 молодих людей, молодіжне кредитування у таких обсягах ніколи не зможе вирішити проблему молодіжного житла а також може
стати причиною корупції.
“Програма не покриває потреби всієї молоді, а несе в собі лише популістичні лозунги. Для вирішення проблеми, Національна молодіжна рада України пропонує створити можливості для того, щоб молодь могла орендувати доступне житло, що могло б бути прив’язане до першого робочого місця молодих спеціалістів, що обрали для себе офіційне працевлаштування. Неможливо вирішувати питання житла окремо, його треба вирішувати в поєднанні з питанням працевлаштування молоді”, – сказав Андрій Колобов.
Крім того, голова Національної молодіжної ради України запропонував відмовитись від радянських норм житлово-комунального кодексу, що передбачають площу в 9 квадратних достатньою для забезпечення житлом однієї особи.