Програма молодіжного житлового кредитування повинна бути переглянута – голова НМРУ

Держава має переглянути систему забезпечення молодих українців житлом через неефективність молодіжного житлового кредитування, що охоплює лише незначний відсоток української молоді, про це заявив голова Національної молодіжної ради України Андрій Колобов в ході конференції “Україна. Молодь. Світ”, організованої асоціацією “Укрмолодьжитло” спільно з “Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву”.

Наразі єдиним механізмом підтримки молоді у процесі покупки власного житла є державне молодіжне кредитування. Відповідно до механізму кредитування, держава може сплатити 30 або 50 відсотків вартості будівництва (придбання) доступного житла чи надання пільгового іпотечного житлового кредиту. Разом з тим, відповідно до статистики Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, кількість виплат від держави на придбання житла охоплює незначний відсоток молодих людей. Так у 2018 році виплати на придбання житла отримали 263 людини, у 2015 році ця цифра становила 11 людей, у 2016 – 39. Враховуючи що в Україні проживає близько 11,2 молодих людей, молодіжне кредитування у таких обсягах ніколи не зможе вирішити проблему молодіжного житла а також може
стати причиною корупції.

“Програма не покриває потреби всієї молоді, а несе в собі лише популістичні лозунги. Для вирішення проблеми, Національна молодіжна рада України пропонує створити можливості для того, щоб молодь могла орендувати доступне житло, що могло б бути прив’язане до першого робочого місця молодих спеціалістів, що обрали для себе офіційне працевлаштування. Неможливо вирішувати питання житла окремо, його треба вирішувати в поєднанні з питанням працевлаштування молоді”, – сказав Андрій Колобов.

Крім того, голова Національної молодіжної ради України запропонував відмовитись від радянських норм житлово-комунального кодексу, що передбачають площу в 9 квадратних достатньою для забезпечення житлом однієї особи.

 

Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення