Звернення Національної молодіжної ради України до новопризначеної заступниці Міністра молоді та спорту

? Національна молодіжна рада України вітає призначення нової заступниці Міністра молоді та спорту України Марину Попатенко та звертається через надзвичайну стурбованість, викликану пропозицією Кабінету Міністрів України щодо безпрецедентного скорочення сфери молодіжної політики запланованого на 2020 рік, а також турбулентністю, яку переживає сектор молодіжних громадських організацій, викликаною пандемією COVID-19.
?Ми усвідомлюємо всю складність ситуації, що спричинена пандемією коронавірусу COVID-19 та поділяємо думку Кабінету Міністрів України щодо потреби перегляду видатків бюджету для подолання наслідків коронавірусу.
?Водночас, як найбільш проєвропейське покоління за історію України, молодь в черговий раз стикається з тим, що не є пріоритетом для політиків, яких же самі й обрали. Можливо, навіть для тих, хто лише десятиліттями раніше були на витоках молодіжної роботи, волонтерства та очолювали громадські молодіжні організації. Задля убезпечення від поширення захворювання коронавірусу, від 1 квітня 2020 Кабмін опублікував список нових заборон, в тому числі обмежив перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх. Дана заборона є нівелюванням права молодих людей на мобільність та пересування.
?В умовах децентралізації, періоду карантину питання інформування та залучення сільської молоді стоїть особливо гостро. Подекуди в селах немає не те що інфраструктури для змістовного дозвілля, а й навіть рейсових автобусів. В період карантину дане питання стає ще більш чутливим. У віддалених від центру регіонах користуватись інтернетом часто не дозволяє відсутність відповідної інфраструктури. Наразі українські медіа не орієнтовані на молодь, відсутня єдина державна стратегія молодіжної інформації, відсутний молодіжний мовник, зокрема на місцевому і регіональному рівнях. Крім того, серед молоді в Україні не розвинена медіа освіта та культура поведінки в соціальних мережах, а молоді люди не мають навичок, що дозволяють відрізнити правдиву інформацію від неправдивої. До того ж, не всі керівники ОТГ розуміють важливість молодіжної політики.
?В зв’язку з цим, ми закликаємо Міністерство молоді та спорту ініціювати відкриту дискусію щодо підтримки молодіжного громадського сектору в ці непрості часи із залученням всіх стейкхолдерів молодіжної сфери задля напрацювання спільного бачення майбутнього молодіжної сфери. Враховуючи критичний стан молодіжної політики в Україні, серед першочергових завдань для розгляду пропонуємо рекомендації від Національної молодіжної ради України. З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням: Звернення до Заступниці Мінстра молоді та спорту
Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення