Конкурс молодіжних інформаційно-адвокаційних проектів від Національної молодіжної ради України!

Конкурс молодіжних інформаційно-адвокаційних проектів від Національної молодіжної ради України!

Правила конкурсу також можна прочитати в PDF-форматі.

Для кого? Для молодіжних активістів, ініціативних груп, молодіжних рад локального рівня, громадських молодіжних організацій, а також їх коаліцій. Коаліцією молодіжних організацій вважається подача заявки від команди Відокремленого підрозділу НМРУ.

Яким тематичним пріоритетам буде надаватись перевага?

Організаційною командою конкурсу визначено наступні тематичні пріоритети:

  • проекти, які спрямовані на популяризацію  молодіжних цілей ЄС та практичне втілення такого інструменту участі молоді як молодіжний діалог (про те, що таке молодіжний діалог та молодіжні цілі можна ознайомитися тут). В разі подачі проекту за даною темою, напрацьовані пропозиції мають бути направлені до органів влади та осіб, що приймають рішення щодо молодіжної політики на відповідному рівні.

Важливо: Молодіжні діалоги та консультації – це багаторівневі процеси, що проводяться на місцевому рівні для передачі урядові знань і пропозицій щодо вирішення соціальних і політичних питань. 

Молодіжний діалог ЄС – це європейський процес участі молоді, який протягом 18 місяців за пріоритетною темою підтримує реалізацію Молодіжної стратегії ЄС на 2019-2027 роки та забезпечує залучення молоді до процесу прийняття рішень у (молодіжній) політиці. Це робиться шляхом чіткого діалогу між молоддю та особами, що приймають рішення в Європі.

Молодіжна політика здійснюється всіма органами влади, діяльність яких стосується молодої людини віком 14-35 років, тобто є міжсекторальною та стосується освіти, інфраструктури, соціальної політики, економіки та інших сфер.

  • проекти, які спрямовані на висвітлення, актуалізацію теми культури пам’яті та переосмислення подій Другої світової війни в контексті України.

Важливо: Культурна пам’ять як парасольковий термін: можуть ще називати – історична пам’ять, колективна пам’ять, неологізми Клода Леві-Строса холодна і гаряча пам’ять. 

Оскільки у 20 столітті  трапилась низка травматичних подій: Перша світова війна, Друга світова війна, Геноцид, Голодомор, наступним поколінням необхідно переосмислити, а оскільки свідки тих подій відходять, зникає живий спогад, і виникає потреба залишити ту пам’ять в культурі. Почалось все з Моріса Хальбвакса описав те, що пам’ять має соціальні рамки. Людини пам’ятає як індивідуальність, а також пам’ятає як частина колективу (колективна пам’ять).

Підхід Німеччини до примирення зі своєю роллю у Другій світовій війні та Голокості змінювався протягом багатьох років, починаючи від небажання обговорювати та приймати провину до дуже сучасної культури пам’яті, яка існує на даний момент в сучасному суспільстві. 

Які можливі варіанти активностей?

Організатори конкурсу рекомендують під час планування активностей враховувати карантинні норми та обмеження прийняті в зв’язку з пандемією Covid-19. Заохочуються креативні рішення щодо проведення онлайн-заходів або ж розробки діджитал матеріалів (написання статті, зйомка відео і тп.). Основні активності (заходи) необхідно провести до 25 грудня.

Які критерії щодо регіонального охоплення?

Умови надання гранту в залежності від масштабу проекту:

Муніципальний рівень – до 10 тисяч гривень;

Регіональний рівень – до 20 тисяч гривень;

Залучення 3 громадськими організацій, діяльність яких відбувається в різних населених пунктах.

Національний рівень – до 20 тисяч гривень.

Залучення 5 осередків всеукраїнських організацій.

Що я отримаю?  До 20000 гривень на реалізацію власної ініціативи. Якщо бюджет вашої заявки перевищує  дану суму,  але ідея проекту дуже крута, тоді сміливо надсилайте нам свою проектну заявку! Фінансування покриває:

  • витрати на проїзд/проживання, пов’язані з заходами та активностями; витрати на оренду/закупівлю обладнання для проведення;
  •  витрати на послуги пов’язані з реалізацією проекту – організація заходів, витрати на зв’язок, друк, публікація, переклад, оренда місця проведення, гонорари персоналу та запрошених спеціалістів.

В разі перемоги в конкурсі, фінансування буде надане за принципом бюджету участі. Тобто, це означає, що організація не отримає зачислення коштів на власний рахунок, проплата  рахунків відбуватиметься за поданням організації до секретаріату НМРУ.

Що потрібно для участі?  Заповнена аплікаційна форма. Розкажіть про партнерські організації, опишіть інноваційність, позитивний вплив та стійкість результатів вашого проєкту, аудиторію, а також надайте детальний бюджет. 

Важливо:

Власним внеском в заявці буде визнана кількість неоплачених годин витрачених волонтерами і молодіжними працівниками ГО в рамках інфо-кампанії. Внесок у вигляді фінансового компоненту від кампаній не передбачається.

Перелік документі для подачі заявки (для всіх) :

  • аплікаційна форма;
  • бюджетний план.

Як подати заявку? Разом з  своєю командою необхідно заповнити онлайн-форму включно до 25 листопада, 2 грудня та 9 грудня,  23.59 год. Бюджет  необхідно завантажити під час заповнення онлайн форми. Рекомендуємо, перед тим як розпочати заповнення онлайн-форми, ознайомитися з питаннями аплікаційної заявки (в форматі документу можна ознайомитися тут).

Результати конкурсу відібраним учасникам буде повідомлено на контактну електронну пошту вказану в заявці.

В разі виникнення додаткових запитань, будь ласка звертайтеся за електронною адресою nycukr@gmail.com.

Конкурс молодіжних проектів  відбувається в рамках проекту “Зміцнення молодого громадянського суспільства та культури пам’яті”, що реалізується Національною молодіжною радою України спільно з Національною молодіжною радою Німеччини, Асоціацією німецької католицької молоді та Товариством Українських Студентів-Католиків “Обнова” за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення