Заява ГС “Національна молодіжна рада України” з приводу геноциду кримських татар під приводом часткової мобілізації в тимчасово окупованому Криму

З 21 вересня в Росії офіційно розпочалася часткова мобілізація. Російська влада переконує, що призову на військову службу підлягатимуть лише ті росіяни, які перебувають у запасі, насамперед ті, хто проходив службу в армії РФ, має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід. Однак, за перші дні мобілізації чітко простежується звірське ставлення не тільки до своїх громадян, а й до жителів тимчасово окупованих територій, громадян України, яких Росія, порушуючи базові основи міжнародного права, намагається залучити до повномасштабної війни проти України.
Російська Федерація використовує мобілізацію для знищення представників корінних народів тимчасово окупованої української Автономної Республіки Крим.
Правозахисні організації та міжнародні медіа констатують, що розпочата в Криму призовна кампанія першочергово фокусується на мобілізації кримських татар.
Зокрема, Постійна Представниця Президента України в АРК Таміла Ташева повідомила, що в Криму російські військкомати масово вручають повістки у місцях компактного проживання кримських татар.
За даними правозахисної організації “КримSOS”, близько 90 % повісток у Криму отримали кримські татари. Водночас, кримські татари становлять близько 15 % населення півострова.
Згідно з Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, однією з форм геноциду є навмисне створення таких життєвих умов, які розраховані на повне або часткове знищення етнічної групи при наявності свідомого наміру повністю або частково знищити таку групу.
Відповідно до норм Женевської конвенції та підвалин міжнародного гуманітарного права протиправною є мобілізація чи відправка на строкову службу громадян на окупованих територіях, що в свою чергу є окремим воєнним злочином.
У зв’язку з цим, закликаємо міжнародну спільноту звернутися до своїх урядів та політиків з вимогою про більш жорстку реакцію та оперативні покарання за воєнні злочини, вчинені РФ.
Додатково, наголошуємо на важливості посилення 8-го санкційного пакету зі сторони ЄС через примусову мобілізацію корінних народів України на території, яка є незаконно окупованою, починаючи з 2014 року.
Закликаємо міжнародні правозахисні організації відстежувати й тримати на контролі російське поводження з корінним народом кримськотатарської нацменшини, адже питання національних меншин – це питання міжнародного порядку порушення прав людини.
Звертаємось до Президента України до уряду та військових відомств вжити необхідних заходів аби уникнути жертв серед насильно мобілізованих громадян України на тимчасово окупованих територіях.

Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення