Позиція ГС “Національна молодіжна рада України” з приводу діяльності російських організацій на окупованих територіях України

23-27 вересня 2022 року на окупованих росією територіях під дулами автоматів  відбулися нелегітимні референдуми, метою яких було оголошено опитування населення щодо “приєднання” окупованих областей України до Росії.

У своїй промові 30 вересня Путін оголосив, що Росія анексувала чотири регіони –  Запорізької, Херсонської, Донецької і Луганської областей.

Водночас у  паралельному вимірі молодіжної політики відбулися не менш ганебні дії зі сторони так званих російських “молодіжних організацій”.

У Донецьку підписано угоду про співробітництво у сфері молодіжної політики для поглиблення культурної інтеграції Росії та Донбасу.  Угоду підписано між Асоціацією громадських об’єднань “Національна рада молодіжних і дитячих об’єднань Росії” та Центрального виконкому Громадським рухом “Донецька Республіка”.  Більше того, в перші дні анексії “Національна рада молодіжних і дитячих об’єднань Росії”  привітала з “поверненням додому земель історичної новоросії”.

Громадська організація “Молода гвардія єдиної росії” неодноразово проводила “волонтерську підтримку” та надавала “гуманітарну допомогу” на окупованих територіях України, проводили відпочинкові табори для українських дітей.

Представники громадської організації “Російський союз молоді” по всій країні взяли участь у мітингах як в підтримку нелегітимних референдумів, так і  на честь прийняття до складу Росії нових територій – Луганської та Донецької Народних Республік, Херсонської та Запорізької областей.

Також, неодноразово запрошували молодь з окупованих територій на свої пропагандистські заходи. Так, студентів запорізької області з Мелітополя запросили взяти участь в російській національній премії “Студент року – 2022”.

Російський режим цілеспрямовано підтримує фінансування “молодіжних проектів” на окупованих територіях. Для прикладу, проект РСМ “Донбас – простір розвитку молоді”  став переможцем спеціального конкурсу Фонду президентських грантів.

Представники руху “Всеросійський корпус рятувальників” “допомагають” пострадавшим сім’ям у Волновасі та Маріуполі. Також, проводять форуми волонтерів безпеки Криму та святкові акції в Донецьку й Волновасі.

Ми цілком усвідомлюємо, що демократії та молодіжної участі в молодіжних рухах росії не існує. Ми засуджуємо будь-які дії залучення української молоді на окупованих територіях в “активізм” агресора, а дії “громадських молодіжних організацій” розглядаємо як повне нівелювання значення громадянського суспільства на міжнародній арені та повну зневагу до внеску громадських молодіжних організацій в розбудові миру та побудові міжкультурного діалогу.

В зв’язку з цим, Рада Національної молодіжної ради України:

  • Ініціювала процедуру негайого перегляду членства та виключення  Асоціації громадських об’єднань “Національна рада молодіжних і дитячих об’єднань Росії” з Європейського молодіжного форуму (ЄМФ);
  • Подала на розгляд Генеральної Асамблеї Європейського молодіжного форуму документ щодо негайного позбавлення членства Асоціації громадських об’єднань “Національна рада молодіжних і дитячих об’єднань Росії”. Відповідно, закликаємо членські організації ЄМФ підтримати даний документ;
  • Також, закликаємо Європейський молодіжний форум та Дорадчу раду з питань молоді Ради Європи висловити чіткі позиції та підтримку українській молоді з приводу засудження діяльності російських організацій на окупованих територіях України.  
  • Звертаємося до міжнародних організацій, які активно працюють у сфері молодіжної політики та підтримки молодіжних громадських організацій припинити будь-яку підтримку та співпрацю з російськими псевдогромадськими молодіжними організаціями,  а натомість спрямувати фінансування в інституційну підтримку громадянського суспільства в Україні.
Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення