Позиція щодо перенесення звітно-виборчої Генеральної Асамблеї Національної молодіжної ради України на весну 2024 року

Звертаючись до складних обставин, що виникли внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації та тимчасової окупації територій України, включаючи гуманітарну кризу, Національна молодіжна рада України (далі – НМРУ) зобов’язується до перенесення звітно-виборчої Генеральної асамблеї на весну 2024 року. Це рішення зумовлене необхідністю перезапуску роботи відокремлених підрозділів, які тимчасово припинили свою діяльність через вплив вищезазначених факторів.

Згідно із пунктом 5.7.7. Статуту: “Генеральна Асамблея є правочинною, якщо на ній присутні не менше 50% представників від трьох палат (ВМГО, ВП та МОППС) пропорційно (тобто не менше 50% від кожної з палат).” Станом на 2023 рік з 15 (п’ятнадцяти) юридично зареєстрованих відокремлених підрозділів більша частина  потребує підтримки для перезапуску своєї роботи.
З огляду на важливість легітимності Генеральної асамблеї, враховуючи, що це виборчий процес, у нас є відокремлені підрозділи, які на цей час не функціонують, але активно запускають свою роботу для забезпечення повноцінної участі та представництва.
В ході координації роботи Ради й Голови було подано чисельні грантові заявки та як результат знайдено фінансування для перезапуску регіональної роботи та підтримки діяльності молодіжних організацій. В рамках спільного проєкту НМРУ та Національної молодіжної ради Німеччини (DBJR) “Level up of youth NGOs for the democratic future of Ukraine” вже відбувається реалізація молодіжних кав’ярень та регіональних форумів в партнерстві з молодіжними організаціями. Також проводиться дослідження, яке  дозволить нам оцінити становище та потреби молодіжних організацій в Україні.
Ми ведемо активну комунікацію з нашими членськими організаціями в регіонах, що продовжують працювати навіть у непростих умовах. Саме ці заходи дають нам можливість здійснити якісну підготовку до Генеральної Асамблеї. Вони складаються з  інтеграції організацій, перезапуску комунікаційних зв’язків, а також проведення обговорень стосовно внутрішніх політик та роботи над статутом.
Ми розуміємо, що технічні труднощі та затримки у впровадженні проєктів виникли через втрату часу на очікування фінансування. У зв’язку з цим ми звертаємося до членських організацій щодо розуміння та підтримки для розв’язання цих питань. Робота у режимі воєнного стану потребує додаткового часу для успішної інтеграції та підготовки, зокрема, для розуміння  ситуації, яка склалася щодо Генерального секретаря.
Розглядаючи комунікацію з міжнародними партнерами, вони виражають неготовність фізично бути присутніми на проведенні Звітно-виборчої Генеральної Асамблеї з огляду на власну безпеку. Ми прагнемо створити безпечний і прозорий майданчик, як для членів спілки, так і для міжнародних партнерів, а тому впевнені, що перенесення звітно-виборчої Генеральної Асамблеї на весну 2024 року дозволить забезпечити максимально можливу легітимність, активну участь та ефективну роботу Національної молодіжної ради України.

02.12.2023                                                                 Національна молодіжна рада України

Підписали:

Безсмертна Вікторія – членкиня ради

Вертелецький Денис – член ради

Давидкова Катерина – членкиня ради

Ісаєва Марина – членкиня ради

Шевчук Наталія – голова спілки

Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення