Міжнародний обмін молоді: Зміцнення партнерства Києва та Гамбурга

Делегація представників Київської Міської Молодіжної Ради та Департаменту молоді та спорту ВО КМР відправилася до міста Гамбурга на подію “Експертний обмін молоді між містами-побратимами Київ-Гамбург”. Цей обмін став стратегічним кроком у зміцненні партнерства, сприяючи обговоренню ключових питань молодіжної політики та встановленню дружніх зв’язків між організаціями обох міст.

Київська Міська Молодіжна Радапокликана працювати над формуванням молодіжної політики міста, представляти та захищати права та інтереси молоді, створювати сприятливі умови для особистісного зростання та розвитку, залучати до участі у суспільно-політичному житті міста та ухваленні рішень щодо них самих, досягнути консолідації учасників молодіжної політики міста Київ до молодіжної платформи взаємодії державних органів місцевої влади, інституцій громадянського суспільства та молоді з метою спільної роботи над розвитком молодіжної сфери та формування активної всебічно розвиненої молодої особистості, тому що кожна молода людина має бути обізнана, почута та залучена до процесів, що стосуються її, має змогу адвокатувати свої ідеї та знайомитися з інструментами за допомогою яких можна це зробити.

Підготовкою делегації з української сторони та комунікацією з німецькою стороною займались: Вадим Братчиков, Іван Вдовиченко, Наталія Шевчук, Єлизавета Борискіна

Делегація складалась з представників Київської Міської Молодіжної Ради та Департаменту молоді та спорту ВО КМР (КМДА). Вирушили у місто Гамбург для участі у Події “Експертний обмін молоді між містами побратимами Київ-Гамбург у м. Гамбург 22-26.11.2023”. Поїздка була спрямована на зміцнення стратегічного партнерства, налагодження співпраці між державними установами, інститутами громадянського суспільства, молодіжними радами в обох містах.

У рамках свого візиту делегація провела конструктивні зустрічі та обговорення з ключовими посадовцями та громадськими діячами міста Гамбург. З Маркусом Хайлігом — головою Департаменту міжнародних зв’язків мерії Гамбургу обговорили питання, пов’язані з Пактом солідарності, підписаним між Києвом та Гамбургом у квітні 2022 року, які стали основним об’єктом розмови.

Серед молодіжного громадського сектору познайомились з юними пожежниками Winterhude, волонтерами організації Falkons, Скаутами з Німецьких Скаутських Організацій, де учасники обмінювались ідеями та досвідом у сфері молодіжної політики формували дружні зв’язки між своїми Організаціями для подальшої взаємодії. Зокрема, була проведена зустріч з Фрау Шольц — представницею Соціальної служби Гамбургу, яка активно займається питаннями молоді та обміном міжнародним досвідом та яка з задоволенням вислухала наші особливості роботи з молоддю. Крім того, учасники взяли участь у волонтерській ініціативі разом з соціальним проєктом “Spielmobile” (Ігромобіль), який націлений на створення дозвілля для дітей та молоді у таборах для біженців. Це машина, яка оснащена усім необхідним забезпеченням для роботи педагогів, аніматорів, психологів та інших спеціалістів з дітьми та молоддю.

Події обміну також охоплювали зустрічі із Фатіхом Аяноглу — директором Молодіжної ради Гамбурга та Томасом Хоффманом — керівником відділу міжнародної роботи з молоддю та роботи з молодіжними організаціями Державного управління у справах молоді Гамбургу, під час якої обговорили власні ініціативи щодо молодіжної сфери в цілому, досвід роботи Молодіжних Ради та плани на майбутнє співробітництво.

Наприкінці експертного обміну провели, як підсумок усієї поїздки, щоб обговорити теми: комунікації, профорієнтації, інтеграції, екології та залучення молоді.

Захід було організовано з метою:

  • продовження співпраці у підтримку Пакту та закладання засад довгострокового партнерства між Києвом та Молодіжним Управлінням Гамбурга;
  • налагодження довготермінової співпраці між Земельною радою молоді Гамбурга та Київською міською молодіжною радою, Відокремленого підрозділу Національної молодіжної ради України в місті Києві, імплементація молодіжного діалогу між містами Києва та Гамбургу задля формування рамки потреб молоді наших міст та наступних кроків щодо їх вирішення;
  • підтримки діалогового майданчика між німецькою та українською молоддю для обміну досвідом у сфері роботи молодіжної політики та громадського сектору, як частини євроінтеграції;
  • налагодження комунікації з органами державної влади відповідальними за розвиток молодіжної політики Києва  та України;
  • розбудови двосторонньої молодіжної співпраці української та німецької молоді та сприяння культурного обміну країн;
  • сприяння реалізації євроінтеграційних процесів у молодіжному секторі наших країн;
  • інформування про загальний стан молоді та адвокатування потреб, які має молодіжна спільнота в Україні на міжнародній арені.

Цю комунікацію дозволили вибудувати попередня багаторічна співпраця Національної молодіжної ради України з партнерською парасольковою організацією —  Федеральною молодіжною радою Німеччини. До Національної Молодіжної Ради України та Київської Міської Молодіжної Ради, Відокремленого підрозділу в місті Києві, звернулись з пропозицією організувати цього року професійний обмін у Гамбурзі. Враховуючи співпрацю та комунікацію Київської Міської Молодіжної Ради та Департаменту молоді та спорту, яка бере свій початок від дня підписання Меморандуму 15 травня 2021 року, це партнерство набуло розвитку завдяки цьому обміну.

24 квітня 2022 року підписали Пакт про солідарність і майбутнє між двома містами перший мер Вільного ганзейського міста Гамбурга Петер Ченчер і мер Києва Віталій Кличко. Окрім екстреної допомоги, мери домовилися в майбутньому зосередитися на відновленні та налагодженні довгострокової співпраці між державними установами та інститутами громадянського суспільства в обох містах.

Голова делегації:

1. Кравченко-Угрехелідзе Анастасія Володимирівна; Громадська організація “Дискусійно-аналітичний клуб “Україна і світ”

Учасники делегації:

2. Винницький Василь Ігорьович; Deutshes Hause Kyiv
3.  Космінська Зоряна Олександрівна; Київська міська рада старшокласників
4. Крупська Вікторія Вікторівна; Громадська організація «Український Альянс»
5. Рогуцький Микита Васильович; ВМГО “Національна Організація Скаутів України”, осередок в м.Києві
6. Пажіцкі Каталін; Громадська організація “Взаємодія молоді”
7. Теребей Дар’я Віталіївна; Громадська організація “Всеукраїнський молодіжний рух “ЛЕЦ ДУ ІТ ЮКРЕЙН”
8. Гайдай Анастасія Андріївна; Громадська організація “Кримська Проєктно-Освітня Платформа Q-hub”
9. Крилова Тетяна Олександрівна; Громадська Організація “Молодіжна громадська організація “Відрада”
10. Лугова Єлизавета Вікторівна; Громадська організація “СІМ” – Спілка Ініціативної молоді”
11. Борискіна Єлизавета Янисівна; Громадська Спілка «Національна Молодіжна Рада України»
12. Віннікова Дарʼя Олександрівна; Департамент молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Висновок через цінності НМРУ

Участь у цьому обміні відобразила наші цінності: рівні можливості для молоді, захист прав та активне зацікавлення, що хвилює молодь. Цей обмін є прикладом демократичного співробітництва, спрямованого на покращення життя молодих людей, виконання міжнародних зобов’язань та підтримку спільних цілей.

Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення