Національний Молодіжний Форум: Ми об’єднуємося задля майбутнього України

Національний молодіжний форум є більш ніж просто подією: зміна українського молодіжного сектору через спільність та ініціативу. Захід об’єднує людей із громадських організацій з усієї України, щоб їхні слова перетворилися на реальні кроки вперед у розвитку суспільства. Участь у цьому заході допоміг нам не лише отримати знання, але й нові можливості, корисні зв’язки для створення спільного майбутнього. Розгляньмо цей форум як не просто подію, а як відкритий простір для змін, які можуть відбуватися в кожному учаснику(-ці).

16-18 грудня в IQ Business Centre, Київ, відбувся Національний молодіжний форум, організований Національною молодіжною радою України. Цей захід став платформою для об’єднання представників громадських організацій та національних об’єднань, які обговорювали поточні тенденції та визначали шляхи розвитку молодіжного сектору в країні.

Початковий день форуму відзначився динамічним обміном ідеями, сприяючи побудові спільності серед учасників. Презентації регіональних коаліцій та дискусії про роботу громадських організацій з молоддю в Німеччині надали учасникам важливий контекст щодо можливостей співпраці та обміну досвідом для розвитку молодіжного сектору України.

Панельні дискусії та робота в групах у другий та третій дні форуму активно залучали учасників до обговорення питань щодо залучення різних цільових груп молодих людей до молодіжної роботи та інклюзивного підходу у цьому процесі. Презентація проміжних результатів дослідження “Потреби і стан діяльності молодіжних громадських організацій під час війни” зібрала найактуальнішу інформацію про поточний стан сектору та підготувала ґрунт для обговорення майбутніх стратегій.

Опис Форуму

Національний Молодіжний Форум – це ключова подія для молодіжних громадських організацій та молодих активістів з усієї України в рамках проєкту “Level Up for youth NGOs for the democratic future of Ukraine. Ми об’єднали сотню учасників з усієї України у Києві для обміну досвідом, вивчення новітніх тенденцій та формування стратегій спільної діяльності. Форум відкриває широкі можливості для молодих лідерів(-ок) з різних сфер, створюючи унікальне середовище для взаємодії та створення партнерств. Це місце, де ідеї стають реальністю, а молодь виявляє свій вплив на формування громадянського суспільства та розвиток країни.

Мета форуму та його користь

Основною метою форуму було створення простору для активної взаємодії та обміну ідеями серед учасників. Це подія, спрямована на розвиток лідерських якостей та впровадження новаторських стратегій у молодіжному секторі. Учасники отримали можливість брати участь у тренінгах, семінарах та панельних дискусіях на широкий спектр тем, що охоплюють ключові аспекти сучасного суспільства, політики та молодіжного розвитку. Особлива увага приділялася аналізу та роботі над дослідженням потреб та проблем громадських організацій під час війни, що стало фундаментом для подальших стратегій розвитку та підтримки цих організацій.

Розкриті теми на форумі

На форумі обговорювалися такі теми, як інклюзивний підхід у молодіжній роботі, відкрите партнерство, презентація напрацювань молодіжних коаліцій, міжнародний досвід та активна участь молоді. Панельні дискусії включали розгляд інклюзивності у молодіжній роботі, представлені Варварою Варавою з ГО Інсайт, Тетяною Ломакіною, уповноваженою радницею Президента України з безбар’єрності, Володимиром Яковенком, головою ромської організації “АРКА”, та Іванною Михайленко, студенткою Київського університету інтелектуальної власності та права Національного університету “Одеська юридична академія”, поділилася особистим досвідом участі та впливу на інклюзивний підхід у молодіжній роботі, що створило надзвичайний інтерес розвитку інклюзії в Україні. Теми партнерства та співпраці представили Олена Казмазовська з проєкту “Strengthening Civil Society in the Eastern Partnership” GIZ, Анастасія Шевчук з ЮНІСЕФ та фасилітаторка Єлизавета Борискіна.

OPEN SPACE та BarCamp були використані як форматидля представлення роботи регіональних коаліцій та майстер-класів на різні теми, такі як відеоконтент, дизайн презентацій, чат GPT, екологічна комунікація та соціальні медіа. Учасники обмінювалися досвідом, досягненнями та викликами, з якими стикалися у своїй діяльності.

Було представлено досвід роботи з молоддю в Німеччині Євгенією Козменко з DBJR, а також звіти про освітні поїздки делегацій НМРУ до міст-побратимів – Гайдельбергу та Гамбургу, представлені Юлією Котельниковою та Вадимом Братчиковим.

На форумі також відбулося представлення проміжних результатів дослідження ‘Потреби й стан діяльності молодіжних громадських організацій під час війни’ Вікторією Безсмертною, членкою ради НМРУ.

У завершальному блоку форуму Наталія Шевчук, голова НМРУ, презентувала досягнення Ради та плани на наступний рік. Учасники обмінювалися враженнями та обговорювали шляхи розвитку молодіжного руху в Україні.

Загальна атмосфера Форуму

Форум був справжнім поглибленням знань та натхненням для всіх учасників. Тут відчувалася енергія та палке бажання долучитися до спільної справи – розвитку молодіжного руху в Україні. Широкий спектр обговорень дозволив кожному знайти щось для себе: чи то нові підходи у громадському секторі, чи особистий розвиток громадських організацій. Лекції та майстер-класи не лише надихали, але й надавали конкретні інструменти для застосування у практиці. А найголовніше — форум створив надзвичайну атмосферу співпраці та дружби, де кожен відчувався важливим та знайшов спільноту, що рухається в тому ж напрямку.

Враження та коментарі учасників:

“Все було чітко, зрозуміло, інформативно, організатори в чаті були уважні до кожного учасника та завжди готові допомогти.”

“10 з 10, бо все пройшло на найвищому рівні, а такі заходи потрібно робити й далі, бо вони відкривають нові можливості для молоді, надають інструменти, як долучитися до громадської діяльності та надихають творити позитивні зміни у своїх громадах.”

“Цікаво було послухати про Німецький досвід, про інклюзію, а також важливими та цінними були особисто для мене представники та спікери, особливо вразили Іванна та на жаль не знаю ім‘я, перекладач жестової мови”

“Дружня, сприятлива до вільного обміну думками атмосфера, цікаві спікери й вмотивована молодь з усіх куточків Україна, загальний оптимістичний настрій, який налаштовує на те, що якщо докладати зусиль — все вийде!”

Висновок: Національний молодіжний форум став місцем об’єднання організацій та проактивної молоді

Національний Молодіжний Форум виявився неймовірно важливою подією для молоді України. Тут об’єдналися не лише представники різних регіонів країни, а й різноманітні ідеї, досвід та бажання робити позитивні зміни. Форум став не просто майданчиком для обміну знаннями, але й запорукою перетворення цих знань у реальні проєкти та ініціативи.

Тут кожен учасник зміг знайти щось для себе: чи то нові навички, чи вдосконалення вже наявних, або натхнення для запуску власних проєктів. Форум стимулював активну участь у різних гранях життя, починаючи від розвитку особистості та лідерських якостей до активної участі у громадському житті.

Це не лише подія, де вчаться новим речам, але й місце, де важливі знання перетворюються на дії, спрямовані на зміни у краще для суспільства. Учасники відчули себе частиною цього процесу, отримавши не лише інструменти, а й підтримку та натхнення від однодумців. Національний Молодіжний Форум став поштовхом для розвитку молодіжних ініціатив та руху в Україні, віддзеркаливши багатство і потенціал молоді.

Форум був реалізований Національною молодіжною радою України (НМРУ) в рамках проєкту “Level up of youth NGOs for the democratic future of Ukraine”, який виконується Національною молодіжною радою Німеччини (DBJR) в партнерстві з НМРУ за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення