Українська молодь на шляху до міжнародного лідерства: дивовижна поїздка до Німеччини

В рамках зміцнення міжнародних зв’язків та розвитку молодіжної дипломатії, представниці молодіжних організацій з Одеського регіону відвідали Німеччину на Саміті з молодіжної роботи (Youth Work Summit), що проходив у місті Хайдельберг. Ця поїздка стала важливим кроком у підтримці та розвитку співпраці між містами-побратимами Одеса та Хайдельберг.

Делегацію очолила Юлія Котельнікова, координаторка делегації та голова ГО Центр Демократичного Розвитку Молоді «Синергія». До складу делегації входили також Ганна Вербицька від ГО «Сурдо Школа», Анна Чумак, представниця AIESEC в місті Одеса, та Анастасія Саламатіна від ГО YMCA Одеса.

Перший день програми розпочався з відвідування Молодіжної ради міста Хайдельберг (Stadtjugendring Heidelberg), де учасниці мали змогу ознайомитися з форматом роботи цієї організації. Надалі делегація відвідала «Community arts» у Karlstorbahnhof Heidelberg, де ознайомилися з проєктами у сфері суспільного мистецтва.

Значущою стала зустріч з експертом з молодіжної партисипації Яспером Шмідтом, де обговорювалися шляхи залучення молоді до громадського сектору. Після цього відбулася зустріч з мером міста Хайдельберг Екартом Вюрцнером у приміщенні мерії, що стала ключовою для обговорення можливостей співпраці між містами-побратимами.

Також відбулася зустріч з Хейке Абендрот з «DLRG Jugend», де обговорювалися методики роботи з молоддю різного віку. Вечір першого дня був присвячений спілкуванню з представниками молодіжних організацій, зокрема зі Світланою з THW Jugend та Даною Ковальчук з «Пласт Німеччина».

Другий день програми був присвячений відвідуванню Молодіжного центру «Haus der Jugend» в Хайдельберзі, де директор Юрген Шрьопфер провів огляд центру. Також відбулася зустріч з експерткою Силвією Шрьор, організаторкою «Літературних скаутів», де обговорювалися можливості літературних ініціатив.

Третій день завершився спільною вечерею з молодіжними політичними крилами місцевих партій. Тут учасниці мали можливість дізнатися більше про політичну участь молоді в Німеччині, обговорити проблематику молодіжного лідерства та важливість політичної освіти. Робоча зустріч зі Штеффеном Вернером, керівником Молодіжної ради міста Хайдельберг відбулася обговоренням майбутніх проєктів та ініціатив для Одеського регіону. День завершився екскурсією містом, під час якої учасниці ознайомилися з історичними та культурними пам’ятками Хайдельберга.

Висновок: Освітня поїздка української делегації до Німеччини відкрила нові перспективи для міжнародної молодіжної співпраці. Зустрічі з провідними фахівцями, обмін досвідом і встановлення контактів у сфері молодіжної роботи вказують на великий потенціал спільних ініціатив та проєктів. Учасниці повернулися з новими ідеями та ентузіазмом для розвитку своїх організацій та підтримки молоді в Україні. Намічається підписання Листа про наміри, який відіграє ключову роль у подальшій співпраці між містами. Такі події підкреслюють важливість міжнародного діалогу та об’єднання зусиль у напрямку підтримки та розвитку молоді. Закликаємо всіх до активної участі та долучення до цих знакових ініціатив, які формують майбутнє нашої молоді та країни.

Поділіться своєю знахідкою

Підпишись на новини!

Залиш свій емейл і будеш отримати оновлення