Звертаючись до складних обставин, що виникли внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації та тимчасової окупації територій України, включаючи гуманітарну кризу, Національна молодіжна рада України (далі – НМРУ) зобов’язується до перенесення звітно-виборчої Генеральної асамблеї на весну 2024 року. Це рішення зумовлене необхідністю перезапуску роботи відокремлених підрозділів, які тимчасово припинили свою діяльність через вплив вищезазначених факторів.
Згідно із пунктом 5.7.7. Статуту: “Генеральна Асамблея є правочинною, якщо на ній присутні не менше 50% представників від трьох палат (ВМГО, ВП та МОППС) пропорційно (тобто не менше 50% від кожної з палат).” Станом на 2023 рік з 15 (п’ятнадцяти) юридично зареєстрованих відокремлених підрозділів більша частина потребує підтримки для перезапуску своєї роботи.
З огляду на важливість легітимності Генеральної асамблеї, враховуючи, що це виборчий процес, у нас є відокремлені підрозділи, які на цей час не функціонують, але активно запускають свою роботу для забезпечення повноцінної участі та представництва.
В ході координації роботи Ради й Голови було подано чисельні грантові заявки та як результат знайдено фінансування для перезапуску регіональної роботи та підтримки діяльності молодіжних організацій. В рамках спільного проєкту НМРУ та Національної молодіжної ради Німеччини (DBJR) “Level up of youth NGOs for the democratic future of Ukraine” вже відбувається реалізація молодіжних кав’ярень та регіональних форумів в партнерстві з молодіжними організаціями. Також проводиться дослідження, яке дозволить нам оцінити становище та потреби молодіжних організацій в Україні.
Ми ведемо активну комунікацію з нашими членськими організаціями в регіонах, що продовжують працювати навіть у непростих умовах. Саме ці заходи дають нам можливість здійснити якісну підготовку до Генеральної Асамблеї. Вони складаються з інтеграції організацій, перезапуску комунікаційних зв’язків, а також проведення обговорень стосовно внутрішніх політик та роботи над статутом.
Ми розуміємо, що технічні труднощі та затримки у впровадженні проєктів виникли через втрату часу на очікування фінансування. У зв’язку з цим ми звертаємося до членських організацій щодо розуміння та підтримки для розв’язання цих питань. Робота у режимі воєнного стану потребує додаткового часу для успішної інтеграції та підготовки, зокрема, для розуміння ситуації, яка склалася щодо Генерального секретаря.
Розглядаючи комунікацію з міжнародними партнерами, вони виражають неготовність фізично бути присутніми на проведенні Звітно-виборчої Генеральної Асамблеї з огляду на власну безпеку. Ми прагнемо створити безпечний і прозорий майданчик, як для членів спілки, так і для міжнародних партнерів, а тому впевнені, що перенесення звітно-виборчої Генеральної Асамблеї на весну 2024 року дозволить забезпечити максимально можливу легітимність, активну участь та ефективну роботу Національної молодіжної ради України.
02.12.2023 Національна молодіжна рада України
Підписали:
Безсмертна Вікторія – членкиня ради
Вертелецький Денис – член ради
Давидкова Катерина – членкиня ради
Ісаєва Марина – членкиня ради
Шевчук Наталія – голова спілки