Національна молодіжна рада України це …

150+

Молодіжних організацій

2000+

Молодих людей

14+

Відокремлених підрозділів

У 2015 році відбулося створення Національної молодіжної ради України (НМРУ), яка є результатом ініціатив провідних національних та міжнародних молодіжних організацій. Мета цієї ініціативи полягала в консолідації та розвитку демократичних молодіжних об’єднань в Україні для ефективного захисту та представлення інтересів молоді на всіх рівнях — від місцевого до міжнародного.
На перший етап свого існування НМРУ об’єднувала національні молодіжні організації, але швидко виявилося, що для ефективної роботи необхідно враховувати інтереси молоді в різних регіонах. Так почалася розбудова мережі Відокремлених підрозділів НМРУ, спрямована на охоплення всієї країни.

Протягом перших років діяльності Національна молодіжна рада отримала визнання на національному та міжнародному рівнях. У листопаді 2016 року стала членом Європейського молодіжного форуму, а в лютому 2018 року отримала статус Національного координатора інформаційної платформи Євродеск в Україні.

НМРУ активно публікує матеріали, спрямовані на розвиток молоді в Україні. Зокрема, видання “Ефективні моделі участі молоді в Україні” об’єднало кращі практики в Україні, а “Посібник з адвокації прав молоді” розкриває інформацію про формування адвокаційних кампаній для захисту прав та інтересів незахищених соціальних груп. “Все, що ви завжди хотіли знати про національні молодіжні ради, і боялися спитати” охоплює всі аспекти повноважень та обов’язків репрезентативної молодіжної ради.

У квітні 2021 року НМРУ досягла нового визначного моменту, набувши статус повноправного члена Європейського Молодіжного Форуму. Це свідчить про високу оцінку та визнання внеску Національної молодіжної ради в розвиток молодіжних ініціатив в Україні.

Навіть у найскладніших умовах, пов’язаних із збройним вторгненням Російської Федерації, Національна молодіжна рада продовжує свою діяльність. Не зважаючи на виклики, рада розвивається та планує свою діяльність на роки вперед, залишаючись вірною своїм цілям і принципам демократії. Таким чином, вона продовжує активно впливати на розвиток молоді в Україні та зберігає важливу роль у формуванні громадянського суспільства в країні.

Місія та Бачення, Стратегія

Місія НМРУ: представляти та захищати громадянські, політичні, соціальні та економічні права української молоді, розширювати можливості особистісного  розвитку та активної участі молоді в суспільно-політичному житті.

Візія НМРУ: Молодь є невід’ємною частиною суспільства та бере активну і рівноправну участь у формуванні громадянського та політичного життя України та Світу.

Основна мета діяльності НМРУ: консолідувати та розвивати демократичні молодіжні організації України для захисту та представлення інтересів молоді на національному та міжнародному рівнях.

Статут Національної молодіжної ради УкраїниЗавантажити
Стратегічні пріоритети Національної молодіжної ради України на 2025 рікЗавантажити
План роботи Національної молодіжної ради України на 2020-2022 рікЗавантажити

Структура
Національної молодіжної ради України